Portfolio
Magnetoterapie
Co je magnetoterapie?

Jde o působení umělého magnetického pole určitých parametrů na lidský organismus. Magnetoterapie je často nazývána léčebnou metodou 21. století. Působí pozitivně na regeneraci a rozšíření cév, regeneraci buněk, zmírnění bolestí (analgetický efekt), má protizánětlivý účinek, odstraňuje otoky, uvolňuje svalové napětí, posíluje imunitní systém, stabilizuje krevní tlak, atd.

Naše životní prostředí se změnilo. Civilizace nám sice zkracuje vzdálenosti, usnadňuje komunikaci, ulehčuje práci, ale vybírá si za to svou daň. Máme kolem sebe spoustu vymožeností (mikrovlnky, mobilní telefony, železobetonové konstrukce, rozvod elektrické energie atd.), ale to vše odstiňuje intenzitu zemských magnetických pulzů. Voda, zemi i vzduch již nevypadají jako za mládí našich prarodičů. Stále se zvyšující elektrosmog v podobě nepřirozených vysokých frekvenčních rozkmitů nám zdraví také nepřidá. Přirozené magnetické pole země se za 500 let snížilo na polovinu a dále klesá. Přitom právě zemský magnetismus nás chrání před škodlivým zářením z vesmíru a je základním předpokladem pro možnost látkové výměny všech živých tvorů.

Pulzace magnetického zemského jádra je jedna z podmínek života na Zemi. Všechen život na naší planetě je závislý na pulzaci cyklů změn magnetické činnosti. Elektromagnetické pulzy také řídí činnost buněk, které jsou základním stavebním kamenem každého života. Pulzních magnetoterapeutické přístroje ve skutečnosti simulují zemskou magnetickou pulzaci a z toho důvodu se nedá touto léčebnou metodou předávkovat a nehrozí zde vedlejší účinky.

Pomocí pulzní magnetoterapie lze tyto narušené řídící systémy vyrovnat, a to na úrovni molekulární, buněčné, tkáňové a orgánové.

Je důležité uvést, že se zde hovoří o nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii. Mnozí znají z lázeňských zařízení a z rehabilitačních center ještě vysokofrekvenční magnetoterapii, která je založena na naprosto odlišném principu a kterou nesmí absolvovat lidé s kardiostimulátorem a ti, kteří mají kov v těle. U pulzní magnetoterapie je sice kardiostimulátor také kontraindikován, ale tuto léčebnou metodu mohou podstoupit lidé po operaci bypassu a odeznělém infarktu a také lidé po totální endoprotéze a s kovy v těle. Přístroje splňují klinické parametry a mohou se používat u všech věkových kategorií (i kojenců), u zvířat, rostlin; dá se magnetizovat voda i potraviny.

Účinky pulzní magnetoterapie:

Regenerace a rozšíření cév, regenerace buněk, zmírnění bolestí (analgetický efekt), protizánětlivý účinek, odstranění otoků, uvolnění svalového napětí (myorelaxace), posílení a stabilizace kostní a vazivové tkáně, posílení imunitního systému, stabilizace krevního tlaku.

Magnetoterapie pomáhá v těchto případech:

Bolesti hlavy, snížená imunita, porušení motoriky, poruchy krvetvorby, deprese, častý výskyt chřipek a nachlazení, artróza, revmatoidní artritida, dna, osteoporóza, bolesti pohybového aparátu a páteře, pooperační stavy, urychlení hojivých procesů, astma, alergie, poruchy krevního tlaku (nízký, vysoký), urologické a prostatické choroby, onemocnění žaludku a střev, roztroušená skleróza, Alzheimerova nemoc, Parkinsonův syndrom, při stavech po mrtvici, ...(podrobně v našem studiu).

Kdy přístroj používat:
 • před cvičením, před masáží
 • na prokrvení organismu
 • pro harmonizaci srdeční činnosti a krevního tlaku
 • jako prevenci onemocnění
 • pro detoxikaci organismu, urychlení látkové výměny
 • ke zlepšení prokrvení - snížení rizika krevních sraženin
 • pro myorelaxační účinek – uvolnění kosterního svalstva, tlumení bolesti krční páteře,hlavy, končetin
 • pro léčebný, hojivý a protizánětlivý efekt
 • pro protiotokový účinek
 • Magnetoterapie vykazuje ze všech dosud známých léčebných metod nejvyšší statistickou míru úspěšnosti a nejmenší možná rizika.

  V čem tkví tajemství úspěchu magnetoterapie:

  Proč je magnetoterapie účinná v tolika případech? Při této metodě totiž dochází k regeneraci na buněčné úrovni a k úpravě metabolických pochodů (většina nemocí je vyvolána z důvodu metabolických poruch). Magnetické pole prostupuje exponovanou tkání rovnoměrně, tzn. každou buňkou. Při pravidelné aplikaci dochází k detoxikaci organizmu a z těla se vylučují i rezidua léků, vody a potravin. Lidské tělo tím, že se zprůchodní buněčné membrány, má daleko vyšší schopnost navázat v těle vitamíny, minerály a stopové prvky z potravin a z potravinových doplňků.

  Chceme-li žít kvalitní život, je důležité naslouchat svému tělu a zachytit jeho varovné signály při jejich zrodu, dřív, než se projeví v rozsáhlém poškození. A když už nemocní jsme, je důležité poškozování našeho organizmu zpomalit a zastavit.

  Doporučujeme magnetoterapii pro děti:

  Důsledkem jsou poruchy látkové výměny - u dětí zejména diabetes, přibývá alergií a ekzémů - neadekvátních reakcí imunitního systému na normální podněty, při oslabení imunity se opakují záněty horních cest dýchacích. Časté podávání antibiotik rozvrací přirozenou mikroflóru v zažívacím traktu, množí se případy mozkových dysfunkcí, časté jsou problémy se soustředěním. Doplňujeme-li však ubývající magnetismus, můžeme dětem celkově významně prospět.

  Kontraindikace - kdy nesmí být magnetoterapie použita:

  Těhotenství, kardiostimulátor, hyperfunkce štítné žlázy, hyperfunkce nadledvin, onemocnění hypothalamu a hypofýzy, aktivní tuberkulóza, zhoubné nádory, dva dny před - během - a dva dny po menstruaci, těžké plísňové onemocnění, akutní virové onemocnění, epilepsie.

  Studio Manuela 2023 Všechna práva vyhrazena, Londýnská 83, 120 00 Praha 2, tel./fax: 222 522 327, mobil: 728 198 923, info@studio-manuela.cz