Portfolio
Stauffer concept
Co je Stauffer concept a jaké jsou jeho účinky?

Jednoduchá metoda využívající posilovacích stolů, která přináší rychlé výsledky. Pochází z USA a již v roce 1940 ji vynalezl americký lékař Stauffer pro svou manželku, která onemocněla obrnou. Protože byl v léčení úspěšný, nechal stroje patentovat a začal je dodávat i do Evropy.

Je to systém šesti různých modelů stolů s pohyblivými částmi, který umožňuje intenzivní a individuální procvičení všech hlavních svalových skupin.

Každý ze stolů procvičuje různé partie těla pomocí sta až tisíce pohybů jeho mechanizmu.

 • Během 1 hodiny se procvičí celé tělo.
 • Zlepší se krevní oběh, získá se větší pružnost vaziva, zpevní se svaly.
 • Zlepší se postava a držení těla.
 • Tajemství úspěchu spočívá ve vyváženosti aktivních a pasivních pohybů.
 • Cvičení je vhodné jak pro kondiční, tak i pro rehabilitační účely (problémy s pohybovým ústrojím-klouby, kyčle, horní a dolní končetiny, páteř), problémy srdeční a oběhové, astma, problémy s křečovými žilami, vodnatelností a nadváhou.
 • Spojuje se zdravotní i estetický efekt, po cvičení jste odpočinutí a plní energie.
 • Nakonec malá perlička: naše stoly "hrály" i na prknech Národního divadla (viz video).

  Cvičební program k jednotlivým partiím:

  img

  1. stůl:
  Nohy jsou umístěny tak, že mohou dělat pohyby napodobující plavání. Je to nejlepší cvičení na štíhlost a krásu nohou. Procvičí se vnitřní a vnější strana stehen.

  img

  2. stůl:
  Nohy se vzhledem k tělu pohybují opačně než při sedu tradičním, kdy většinu práce odvádí horní část břišního svalstva. Pokud chcete odstranit bříško, musí být procvičována právě dolní část tohoto svalstva.

  img

  3. stůl:
  Velmi účinné cvičení pro ty partie, ve kterých ženy obvykle tloustnou, tj. hýždě, boky, nohy, břicho. Cvičení rovněž posiluje dolní část zádového svalstva.

  img

  4. stůl:
  Pohybující se polštáře masírují zadní a stehenní svaly, pomáhají rozkládat tukové polštářky na bocích, hýždích, stehnech. Pokud se současně rytmicky natahujete a uvolňujete, je současně s břišním svalstvem intenzívně procvičována celá oblast boků, ramenní a prsní svaly.

  img

  5. stůl:
  Tento stůl je určen k posilování svalů horní části těla a rukou, procvičuje krční, bederní páteř. Ramenní vazivo se stává pružnější a zádové svalstvo tvrdší. Toto cvičení podporuje také lepší držení těla.

  img

  6. stůl:
  Jemně masíruje celé tělo. Podporuje krevní oběh, uvolňuje toxické látky, relaxujete.

  Studio Manuela 2023 Všechna práva vyhrazena, Londýnská 83, 120 00 Praha 2, tel./fax: 222 522 327, mobil: 728 198 923, info@studio-manuela.cz