Alfasféra Revoluce v oblasti relaxace a wellness zpět na naší nabídku služeb
Portfolio






Co je Alfasféra?

Alfasféra je díky svým jedinečným vlastnostem a díky svému provedení právem označována jako gauč 21.století. Alfasféru můžeme považovat za revoluci v oblasti relaxace a wellness.

Za svůj název vděčí faktu, že navozuje alfa-stav známý z EEG výzkumu a umožňuje tak svým uživatelům opravdu hlubokou relaxaci. Po ní, na rozdíl od jiných relaxačních technik, následuje vysoká úroveň bdělosti a aktivity, což umožňuje snadný návrat zpět do operativního režimu.

Během relaxace na Alfasféře, ve vodorovné ergonomické poloze, nasloucháte hudbě, která je doplněna světlem, teplem a vibracemi, vycházejícími přímo z lehátka. Vhodná technologie reproduktorů promění během několika minut korpus Alfasféry ve zvukové tělo a vy se tak můžete nechat ‚zavinout do trojrozměrného zvukového zážitku‘.

EFEKTY

Alfasféra Vám pomůže v krátkém čase (již během 30 minut) obnovit vnitřní rovnováhu, uzemnit se a dostat se opět do kontaktu sám se sebou a okolím. Budete se moci odpoutat od každodenní rutiny a prožít novou kvalitu a úroveň vnímání. Několika vědeckými studiemi byly zachyceny a zdokumentovány následující psychické a fyzické efekty Alfasféry:

 • redukce stresu
 • hluboká relaxace
 • nárůst energie
 • zvýšení kreativity
 • zvýšení efektivity
 • harmonizace dechu
 • uvolnění svalového napětí
 • rozptýlí napětí v těle
 • snižuje vysoký krevní tlak
 • stimuluje krevní oběh
 • zlepšuje pamět a proces učení
 • redukuje JetLag
 • Léčivý potenciál Alfasféry

  Pod vedením Dr. Thomase Slunečka, proděkana fakulty Psychologie na Vídeňské univerzitě, byla Alfasféra testována v několika terapeutických sestavách a podobných odvětvích, jako je například koučování či poradenství. Dohromady bylo zdokumentováno přes 500 sezení během více než tří let.

  1. Trauma terapie

  V terapii traumatu, představuje Alfasféra bezpečné a podpůrné prostředí pro zpracování a léčení psychických zranění a to v tempu, které je klientovi vlastní.

  Klienti, kteří trpí fyzickými příznaky spojenými s traumaty (jako jsou například chronické bolesti, které nesouvisejí s fyzickým onemocněním), reagují velmi dobře a často popisují, jak se konstantní napětí v jejich těle snižuje a místo toho rostl pocit bezpečí. To je důležitý faktor v procesu léčení, který Alfasféra může posílit.

  2. Hyperaktivní děti (ADHD) a autistické děti

  Alfasféra je obzvláště vhodná pro děti s poruchou pozornosti a hyperaktivní poruchou (ADHD), což bylo několikrát potvrzeno rodiči i terapeuty. Téměř všechny děti se během programu Alfasféry zklidní, zaujmou uvolněnou polohu, zavřou oči a „zabalí se“ do zážitku a to včetně dětí s poruchou pozornosti a autistických dětí.

  Alfa zážitek rodičů s dětmi

  Velmi intenzivní zážitky byly zdokumentovány při společných Alfa setkáních rodičů s dětmi - zkušenosti, které často nelze vyjádřit slovy.

  Zvláště působivé bylo sezení s desetiletým autistickým chlapcem s Aspergerovým syndromem, jehož matka ležela na Alfasféře s ním. Ihned poté na cestě domů jí její syn připadal „klidnější, jeho pohyby byly ladnější“. Tento harmonický efekt trvá několik dní až týdnů (!) a byl potvrzen i dalšími rodiči autistických dětí. To naznačuje obrovský terapeutický potenciál v této oblasti.

  3. Handicapované děti

  Alfasféra nabízí nové zážitky handicapovaným dětem. Fyzioterapeuti pracující s dětmi se spastickou paralýzou si všimli, že Alfasféra stimuluje vestibulární systém podobným způsobem jako nácviky chůze. Svou jemností umožňuje Alfasféra spastickým dětem znovu zažít pocit neporušenosti. Tato vzpomínka původní nepoškozenosti byla důvodem, pro každodenní použití Alfasféry ochrnutým člověkem.

  4. Koučing

  Díky Alfasféře dosáhli klienti mimořádně jasného sebe-vnímání. „Člověk vidí ten význam a také bezvýznamnost aktuálních problémů v souvislosti s celoživotním příběhem, a to dané situaci výrazně odebírá tu dramatičnost“. Výsledkem je přehodnocení vlastní situace, opuštění neustálého (sebe)hodnocení a uvolnění mysli, které umožňuje vidět i méně zřejmá řešení.

  Jeden uživatel z týmu manažerů popisuje Alfa zkušenost jako: „kříženec mezi jógou a koučováním“ a zdůrazňuje, že tento produkt má výhody obou: „to není jen osobní meditace, ale také mi to připadá jako konzultace, posílení. (...) Je úžasné, že nepotřebuji žádnou předpřípravu, rovnou mě to vtáhne”.

  Studio Manuela 2023 Všechna práva vyhrazena, Londýnská 83, 120 00 Praha 2, tel./fax: 222 522 327, mobil: 728 198 923, info@studio-manuela.cz